Parking

Gradskom "Odlukom o organizaciji i načinu naplate parkiranja" od 11. ožujka 2014. godine (Glasnik Karlovačke županije 11/2014, izmjena odluke 43/14) poslove organizatora parkiranja obavlja KOMUNALNO DRUŠTVO LIPA d.o.o.

Parking se naplaćuje tijekom cijele godine, a stalna javna parkirališta s naplatom u Gradu Slunju su:

ZONA 1:

parkiralište broj 3: na prostoru dijela Ulice Stara cesta i zapadnog ulaza u Rastoke

parkiralište broj 4: obuhvaća parkiralište za gradsko kupalište (uz županijsku cestu prema Lađevcu), te istočni ulaz u naselje Rastoke (od silaska sa D1 do mosta Sv. Ivana u Rastokama)

parkiralište broj 5: Rastoke (od "Lipe" do starog mosta na Korani)

parkiralište broj 6: obuhvaća prostor na gradskom kupalištu uz desnu obalu Korane

parkiralište na Trgu Zrinskih i Frankopana za turističke i izletničke autobuse

ZONA 2:

parkiralište broj 1: na Trgu dr. Franje Tuđmana (kod robne kuće "Buk")

parkiralište broj 2: u Ulici braće Radić (kod bistroa "Centar")

Cjenik parkiranja možete vidjeti ovdje.

Vrijeme parkiranja nije ograničeno.

Nije moguće plaćanje usluge parkiranja novcem (gotovinom) izravno kontrolorima naplate parkiranja. Parkirna karta kupljena na parkirnom aparatu vrijedi samo za javno parkiralište i zonu za koju je kupljena.

Molimo sve korisnike javnih parkirališta s naplatom parkiranja da sve moguće nesporazume i nejasnoće ne rješavaju raspravama s kontrolorima naplate parkiranja. Uvijek se obratite KOMUNALNOM DRUŠTVU LIPA d.o.o. na broj telefona 047/777-790 ili dođite osobno na adresu Petra Svačića 5, Slunj.

Korisnicima parkiranja koji nemaju pravovaljanu satnu kartu ili nemaju na drugi način uređeno korištenje javnog parkirališta organizator parkirališta izdaje dnevnu kartu za korištenje parkirališta putem naloga za plaćanje dnevne karte.

Odlukom gradskog vijeća (Glasnik grada Slunja 8/2015) darovatelji krvi koji su dali krv više od 50 puta imaju besplatno parkiranje i zasada imamo 15 povlaštenih karti po toj odluci.